O mne

58_3

Ahojte priatelia,

v prvom rade ma veľmi teší, že ste zablúdili na môj blog : )

Keď som bola menšia, vždy som snívala o tom, aký budem raz viesť život  – že budem mať skvelú kariéru, dom s bazénom, muža a veľa detí. Tak ako nám to káže naše okolie a vlastne celá spoločnosť. Ale…časom som si uvedomila, že v živote by malo ísť o viac, než to, čo chce po nás naša spoločnosť. Náš život je v prvom rade o nás. O šťastí. Moje srdce to vedelo už dávno, len hlava to akosi nechcela pochopiť.

Môj detský sen prebádať svet ako Julia Roberts v „Eat, Pray, Love“ zapadol prachom niekde medzi školou a prácou. Keď som už bola úplne fyzicky aj psychicky na dne, našla som na internete video jednej slovenskej cestovateľky, po ktorom som spadla úplne na zadok a povedala si: Ono je to naozaj možné! Tak som začala surfovať na internete a našla letenky do Talianska za 40 € !  Po tomto výlete som vedela, že už nie je cesty späť. Z vášne sa stala závislosť, zo závislosti sa stal životný štýl. Takže u mňa je úplne bežné kúpiť si letenku a mať na účte potom už len 15 € a dúfať, že tie peniaze nejak naškrabem 😀

Okrem cestovania som prepadla aj kamerovaniu. Vedela som, že to milujem. Vedela som, že týmto sa chcem živiť. Ale je to vôbec reálne? Celé okolie ma za to vysmialo – že si mám radšej dokončiť vysokú školu. Ľudia mi neverili, nechápali, smiali sa mi : „nemaj hlavu v oblakoch, stoj radšej nohami pevne na zemi“. A ja som im uverila. Ale po návrate z Indonézie sa začalo ozývať srdce. Ja nechcem stáť nohami pevne na zemi! Nechcem robiť v politike. Nechcem stráviť 12 hod denne zavretá v kancelárii. Nechcem mať 30 ročnú hypotéku. Nechcem prežívať zo dňa na deň a nazývať to život. Chcem lietať v tých oblakoch a plniť si svoje sny. Chcem byť skutočne šťastná !

Po uverejnení videa z Indonézie, sa celý môj život zmenil. Oslovilo ma veľké množstvo kameramanov, fotografov, médií a aj vy – čitatelia 🙂 Začala som veriť svojej vízii, sebe a svojim snom. Začala som počúvať svoje srdce. A chcem vás mojím blogom motivovať, aby ste vy urobili to isté. Nebojte sa vydať po nevyšľapanej ceste. Choďte si za svojím šťastím – tvrdo a nekompromisne !

Na mojom blogu nájdete nie len návody ako lacno precestovať celý svet (to mám v pláne ! :D) ale aj dávku inšpirácie i motivácie (teda dúfam :D). Budem rada ak ma na tejto ceste budete sprevádzať a sledovať, kam ma nohy zavedú 🙂

Ak máte záujem o video, šup na túto stránku: www.luciabrezianska.sk

Ak máte akékoľvek otázky alebo záujem o spoluprácu, neváhajte ma kontaktovať: brezianska.lucia@gmail.com

Napísali o mne:

Markíza

Rádio Slovensko

Magazín EVA

Refresher

Letenky za babku

Travel Bible

Levnocestovani.cz

Spolucestovanie.sk

Denník dvoch snílkov

Cestujsi.sk