Prečo neodcestujem na polroka do Ázie

Tento článok píšem preto, lebo k vám chcem byť úprimná, ale aj na popud správ, v ktorých sa ma pýtate, kedy už konečne vyrazím na tú cestu, tak ako som spomínala vo videu pre televíziu Markíza.

Takto pred 2 rokmi som sedela na intráku a mala som hlavu plnú cestovateľských plánov. Tak moc som milovala cestovanie, že som od nadšenia nemohla spávať ( naozaj 😀 ). Chcela som vidieť a zažiť všetko – mala som pocit, že to jednoducho nestihnem. A tak nejak vznikol tento skromný 6 mesačný plán, ktorý som chcela absolvovať sama 😀

 Dnes tu sedím a vidím všetko úúúplne inak.  Tu sú moje dôvody prečo sa na túto cestu nevydám.

1. Už viem kto som a čo chcem

Jeden z dôvodov, prečo som chcela odcestovať je, že som bola nespokojná sama so sebou a netušila som, kto som. Chcela som do toho ísť s tým, že keď sa vrhnem do „vody“, tak sa „buď utopím alebo začnem plávať“. Čo som ale absolútne nečakala je to, že „začnem plávať“ už tu doma na Slovensku.

Teraz viem, že plánovať dva roky dopredu a povedať to do televízie asi nebol najlepší nápad 😀 Ak by som sa na túto cestu teraz predsa len vydala, bolo by to len preto, že som dala akýsi „verejný sľub“  a cestovala by som tak pre iných, nie pre seba. A to rozhodne nechcem.

2. Dôležité je s kým sme, nie kde sa nachádzame

Ako som vám už spomínala, mojím najväčším problémom je, že som extrémista. Keď som si stanovila cieľ, makala som od nevidím do nevidím a šla cez mŕtvoly.  Šetrila som na svojom zdraví, živote, okolí a nežila som pre prítomný okamih. Všetko čo som robila, bolo na dosiahnutie vytýčeného cieľa – keď som ho však dosiahla, uvedomila som si, že ma to nenapĺňa až tak, ako som si predstavovala. Teraz viem, že cesta by mala byť cieľom. Nie naopak.

A výsledok? Prišla som o dve práce, našetrené peniaze a potom o to najcennejšie – moju životnú lásku. Vtedy si človek uvedomí, že naozaj nezáleží na tom, kde je, ale s kým – je jedno či sa dívam na západ slnka v Indonézii alebo na Slovensku. Pokiaľ nemám pri sebe človeka, s ktorým chcem všetky tieto krásne momenty zdieľať, strácajú pre mňa na svojom význame.

Prehodnotila som svoje priority a našla konečne svoj balance. Chcem žiť tu a teraz, nebrať život tak vážne a neskákať z extrému do extrému. Ani kvôli cestovaniu. To však neznamená, že cestovať nebudem – cestovanie ostáva naďalej mojou veľkou vášňou (už sa však kvôli tomu nepozabíjam) 🙂

3.  Chcem mať prácu, z ktorej si nebudem brať dovolenku

Keďže už viem, čo ma baví, chcem si najprv vytvoriť také pracovné podmienky, aby som mohla potom cestovať, kedy si zaumienim. Mám v pláne žiť na voľnej nohe a robiť to, čo ma napĺňa: kamerovanie, blogovanie a social media management.  Teraz si uvedomujem, že mi svet nikam neutečie. Nemusím hneď absolvovať 6 mesačný ázijský trip o samote, môžem radšej stráviť 2-3 týždne niekde na cestách s priateľmi, na ktoré viem, že do smrti nezabudnem 🙂

4. Milujem Slovensko, moju rodinu a priateľov

Vždy som plánovala ako sa zo Slovenska presťahujem do zahraničia. Nevedela som sa dočkať toho dňa, kedy skončím školu, zbalím si saky paky a odídem preč. Podobný motív bol aj v mojom 6 mesačnom ázijskom tripe. Ako som však začala cestovať po svete, uvedomila som si, ako moc som si nevážila to, čo mám.

Že mám strechu nad hlavou, kde sa môžem vždy vrátiť, pitnú vodu, ktorá tečie z kohútika, jedlo, na aké si len spomeniem, domov, kde ma čaká moja milovaná rodina, najlepších priateľov, s ktorými zdieľam všetky svoje veselé ale aj smutné okamihy v mojom živote, možnosť študovať zadarmo ale aj krásnu rozmanitú prírodu, ktorú nám môžu závidieť.

To všetko som vždy brala ako samozrejmosť, no existujú kúty sveta, kde to, čo som práve opísala, je len jeden krásny nedosiahnuteľný sen. Čím viac som sa učila na cestách o živote a videla v akých podmienkach ľudia žijú, tým viac som začala milovať svoju rodnú krajinu a vážiť si všetky tieto „samozrejmosti.“ Teraz viem, že odísť nechcem – Slovensko je môj domov.

Cestovať však neprestávam ! Už teraz v auguste sa chystáme na cestu po Islande !

Zostaňme preto v kontakte na facebooku: Lucia Brezianska

alebo ma sleduj na instagrame: Lucia Brezianska

Lucka ♥

Aby ti neunikol žiaden článok, začni odoberať môj blog:

ODOBERAJ BLOG

Vlož sem svoj e-mail a raz mesačne ti pošlem návod ako si plniť sny