Tenerife: perla atlantického oceánu – kompletný návod na cestovanie

Tenerife som si vždy predstavovala ako vysušený ostrov s miliónmi turistov. Pre dobrodruha, ktorý prahne po opustených miestach, zaujímavej kultúre, nezabudnuteľných zážitkoch a dychberúcich scenériách, to nie je zrovna najzaujímavejšia destinácia. Táto predstava ma vždy odrádzala od toho, aby som čo i len klikla na link s letenkami.

Tento článok robím preto, aby som vám ukázala, ako moc som sa mýlila a ako úžasný tento ostrov v skutočnosti je. Tenerife vám ukradne srdce, a zakaždým, keď si budete myslieť, že vás už ničím neprekvapí, vyrazí vám opäť dych.

Ako si kúpiť lacné letenky

Ceny leteniek bohužiaľ nie sú tak nízke ako by si cestovateľ prial. Zatiaľčo na ostrov Fuerteventura a Gran Canaria vyskakujú ceny už od 39 €,  Tenerife sa stále pohybuje v rozmedzí od 60 € do 250 €, s tým, že 60€ je najnižšia suma, akú som zatiaľ spozorovala. Všeobecne nájdete najlepšie ponuky od 90 € do 130 €. Prehľad akcií leteniek na Tenerife je napr. tu.

Zdroj: luciabrezianska.com

Najvýhodnejšie letenky nájdete na stránkach:

 • expedia.de – má najlepšie ponuky; odlety sú z Viedne, stránka je však po nemecky
 • azair.eu   –  odlety z Viedne; stránka je po anglicky, česky aj slovensky (prepnete v hornom pravom rohu)
 • kayak.com – odlety z Viedne, Budapešti, Prahy; stránka je po anglicky
 • ryanair.com – odlety z Krakowa
 • wizzair.com – odlety z Budapešti a Katovíc

Cieľové letisko zadáte buď Tenerife North Airport (t.j. Letisko Los Rodeos) alebo Tenerife South Airport (t.j. Letisko Reina Sofia).

Ak nemáte čas a energiu na každodenné vyhľadávanie leteniek na internete, sledujte tieto facebookovské stránky, ktoré urobia túto robotu za vás. Tiež si nezabudnite zapnúť upozornenia, aby ste o letenkách vedeli čo najskôr a včas vedeli reagovať, kým letenky nebudú fuč 🙂

Kedy je najlepšie odcestovať na Tenerife?

Na dátume absolútne nezáleží. Tenerife je destináciou, kde sa môžete slniť 365 dní v roku. To je tá dokonalosť! Ako jeden z mála európskych ostrovov má stabilné teplé podnebie počas celého roka.

Najrušnejšie mesiace, kedy sem priletí najväčší počet turistov je od februára do októbra. Najväčšie teplo je v júli a auguste, kedy sa teploty šplhajú až do 40 stupňov.  Preto, ak si ostrov chcete čo najviac vychutnať a zároveň platiť nižšie sumy, je lepšie prísť v slabej sezóne 🙂 Vtedy je však obloha častejšie zamračená a občas spŕchne.

Zdroj: luciabrezianska.com

Čo ma na ostrove zaskočilo, bolo jeho atypické počasie:

 • južná časť – má letné počasie ideálne na slnenie sa na pláži
 • severná časť – má príjemné jarné teploty na aktívnu turistiku, objavovanie krásnych a opustených miest
 • horská časťchladné počasie: nízke teploty, silný vietor; v národnom parku Teide je v zimných mesiacoch napadnutý aj sneh 😀

Zatiaľ čo na pláži je príjemných 27 – 30 stupňov (počas júla a augusta ale až do menej príjemných 40 stupňov), vo vyšších nadmorských výškach a priamo v horách sú teploty chladnejšie. Preto ak plánujete výlet na sever alebo do hôr, okrem dlhých nohavíc, si zabaľte mikinu a bundu.

Oproti ázijským destináciám, ktoré som doteraz navštívila, je Tenerife, čo sa týka počasia, dovolenkovým rajom. Teploty vás neprivádzajú do šialenstva, počas výletov vám nepraží neustále na hlavu, počasie sa mení príjemným spôsobom, je tu nízka vlhkosť,  a najmä – neotravujú vás žiadne komáre ! Toto bola pre mňa neuveriteľná zmena, a je pravda, že aj vďaka tomu, som si tu skutočne oddýchla.

Zatiaľ čo z Ázie väčšinou prídem vyčerpaná, z Tenerife som prišla nabitá energiou tak, že som ju mohla rozdávať 🙂

Ako sa presúvať po ostrove?

Na ostrove vám odporúčam sa presúvať dvoma spôsobmi:

 • auto – je pre mňa number 1 možnosť – zaručuje vám to najväčšiu flexibilitu, pohodu, a keď ste viacerí, dobrú cenu + čo sa mi veľmi páčilo na Tenerife je, že každá cesta má veľké množstvo vyhliadok, kde môžete zaparkovať, sadnúť a obdivovať prírodu. Na čo si však treba dávať pozor sú vodiči, šialené horské serpentíny (hlavne keď narazíte na autobus a musíte cúvať do strmého kopca aby ste sa navzájom obišli) a kruhové objazdy (nikdy sa nedávajte do vnútorného pruhu, lebo sa už odtiaľ nedostanete 😀 )
 • autobus – je lacný, no zabudnite na flexibilitu a možnosť zastaviť kde chcete (a verte mi pri všetkých tých vyhliadkach budete chcieť zastavovať všade 😀 ), a že stihnete vidieť čo najviac v najväčšej pohode ak ste na ostrove len cca 7-8 dní, keďže na niektoré miesta sa dostanete len tak, že budete prestupovať. Môžete si zakúpiť Bono kartu (na autobusových staniciach) za 15 € alebo 25 € a na každej ceste dostanete 40 % zľavu, čo sa vyplatí hlavne na dlhších trasách.

Zdroj: luciabrezianska.com

My sme boli len dvaja, no aj tak sme zvolili auto.  Auto si objednávajte ešte keď ste doma. Najlepšou voľbou je firma Cicar, kde sa na 7 dní prenájom auta pohybuje od 120 €. Office majú priamo na letisku a blokujú len cenu benzínu. My sme zvolili firmu Sixt. Majú dobré ceny, personál aj služby. Prídu po vás na letisko, vyzdvihnete si auto v ich pobočke s plnou nádržou, podpíšete zmluvu a ste ready to go 🙂 Na 8 dní nás to vyšlo cca. 200 €, ale z účtu nám stiahli o pár stoviek eúr viac, čo je normálne, tak sa nezľaknite. Túto sumu vám vrátia hneď ako odovzdáte auto späť.

Pri objednávaní auta na internete si určite zaškrtnite možnosť takého poistenia, aby ste mali Excess: 0 € (aby ste v prípade krádeže a nehody neplatili nič navyše). Sumu vám to zvýši, ale verte mi, oplatí sa to 🙂 Výhodou auta teda nie je len flexibilita, pohoda ale aj cena benzínu. Prebrázdili sme ostrov hore dole (doslova hore dole cez hory, útesy, serpentíny) a za celých 8 dní sme minuli 30-40 € na benzín, keďže cena benzínu sa tam pohybuje od 0,80 € do 1 € /l.

TIP na záver: stiahnite si offline mapy do tabletu/mobilu ideálne od firmy Sygic 🙂

Kde a ako sa ubytovať

Tenerife patrí medzi drahšie destinácie, takže narozdiel od Ázie kde sa vyplatí zháňať ubytko pár dni vopred alebo priamo na mieste, v tomto prípade by som to nerobila. My sme šli na konci hlavnej sezóny (september/október), trip sme vybavili na poslednú chvíľu a poviem vám pri tých cenách sa mi zbiehal pot na tvári 😀 Odporúčam (ak je to teda možné) aspoň mesiac – dva vopred, vtedy sú ceny úplne v pohode 🙂

Všeobecne platí, že najlacnejšie ubytovania nájdete na severe a tie najdrahšie zas na juhu. Pamätajte však, že:

 • na severe – je často jarné počasie, teplota je tam relatívne nízka, občas býva zamračené a prší..a ako to mám povedať…ako by tam zdochol pes 😀 Výhľady sú tam krásne,  no v podstate tam nie je nič: reštaurácie, život, zábava ani krásne pláže (teda hlavne v oblasti Icod de Los Vinos a Garachico). A mne tam bola sakra zima, takže do vody by ma teda nikto nedostal 😀 (počasie máte dobre zachytené na obrázku nižšie). Pre dobrodruhov by to mohla byť dobrá voľba, pre páry a rodiny, ktoré hľadajú oddych, teplo a komfort to moc neodporúčam.  Ceny sa pohybujú od 10 €/os.

Zdroj: luciabrezianska.com

 • na juhu – ceny sú vyššie, ale máte tam zaručené neustále teplo, zábavu, podniky, pekné pláže, reštaurácie. Jednoducho je tam všetko ! Najlacnejšie a najkrajšie miesta na ubytovanie sú Costa Adeje (kde sme bývali aj my) a Los Christianos. Ak ale hľadáte teplo a menej turizmu, bude sa vám páčiť v oblasti Los Gigantes. Ceny sa pohybujú od: 20€/os.

Ubytovanie nájdete klasicky na stránkach booking.com, agoda.com, a v tomto prípade veľmi zaujímavé ponuky hlavne na  airbnb.com 🙂

Rada na záver: bookujte si ubytovanie, kde budete mať k dispozícii aj kuchynku. Jedlo na Tenerife je pomerne drahé (záleží od lokality). Ak bývate v turistickej oblasti ako je Los Christianos alebo Costa Adeje najviac ušetríte, ak si budete variť. V nákupných centrách sú ceny približne rovnaké ako tie naše, v malých obchodoch sú už ceny vyššie, ale stále vás to vyjde lacnejšie ako každodenné stravovanie v reštaurácii 🙂

Najkrajšie miesta na objavovanie

Tenerife je naozaj perla uprostred Atlantického oceánu. A prečo? Lebo na tak malom kúsku zeme, nájdete hawaiské hory a útesy, americké skalnaté údolia, mongolské lesy, slovenské hory, sopku na ktorej sneží!, a rozmanité pláže. Ostrov si ma získal svojou rôznorodosťou a nevyspytateľnosťou. A verím, že odtiaľto budete odchádzať s rovnako otvorenými ústami, ako aj ja 🙂

Väčšina cestovateľov sem príde na 7 až 10 dní (my sme tu strávili presne 8 dní). Čo všetko sa dá za túto dobu stihnúť v maximálne pohodovom dovolenkovom tempe? Tu sú miesta, ktoré sme stihli obehať a ktoré vám odporúčam 🙂

Národný park Teide: ako vystrihnuté z Ameriky

Zdroj: luciabrezianska.com

Toto miesto je naozaj že wow. Národný park Teide sme si nechali úplne nakoniec a bola som ohromená najviac. Autom sme sa najprv vyšplhali do výšok a vstúpili sme do krásnych lesov. Keď som vybehla z auta na cikpauzu, ostala som zaskočená intenzívnou vôňou – voňalo to ako drevo vo fínskej saune, ale tak silno a krásne, že som odtiaľ ani nechcela odísť 😀 V parku môžete opekať na vyhradených miestách, aj kempovať zadarmo. Táto oblasť je vraj ideálna na pozorovanie hviezd 🙂

Samotná sopka Teide, ktorá je vysoká 3718 m sa dá zvládnuť viacerými spôsobmi. Ak máte celý deň a chuť šlapať, na Teide nájdete chodníky ako sa dostať až hore ale potrvá to pekných pár hodín.

Najlepšia možnosť je prísť autom skoro ráno (kedy je najmenej turistov) alebo pár hodín pred zatvorením lanovky, čo je o 16.00. Lanovka vás vyvezie do výšky cca 3600 m nad morom. Lístok stojí 27 € (dospelý) a deti platia polovicu. Ak chcete vyjsť na samotný vrchol, musíte si kúsok vyšliapať. Na to však musíte mať povolenie. Je to bezplatné a stačí vám na to len váš pas. Povolenie existuje kvôli bezpečnosti a obmedzovaniu počtu návštevníkov. Trasa hore je totiž kamenistá, a kvôli výške aj náročnejšia a pre väčší počet ľudí by preto mohla byť nebezpečná (môže sa vám točiť hlava, ťažko dýchať a budete menej vládať).

Počasie je tu zmiešané, dole teplejšie vyššie chladno. Takže majte aj so sebou mikinu a dlhšie nohavice (v zimných mesiacov bundu a teplé nohavice, keďže je tam sneh) 🙂

Garachico: mesto s výnimočnou atmosférou

Zdroj: luciabrezianska.com

Toto miesto sa nachádza na spomínanej severnej strane s jarným počasím. Ak sa dlho slníte na juhu, je to veľmi príjemná zmena a hlavne ideálna teplota na takýto výlet 🙂 Garachico je známe vďaka jeho naturálnym bazénom (fotka hore) a jeho ohromujúcim výhľadom (fotky dole) či už zdola alebo zhora z útesov. Tu som vkuse na priateľa kričala uprostred cesty, stop stop ! aby som sa mohla pokochať 😀 Naturálne bazény vyzerali na prvý pohľad šialene – vlny sa mlátili o jednu aj druhú stranu tak, že keby som zišla tými schodíkmi dole verím, že živá sa odtiaľ nedostanem. Ale sú tam aj vyhradené miesta, kde sa dá v pohodičke kúpať 🙂 No teplota tam bola nízka, takže asi by som tam zamrzla (záleží to od počasia).

  Zdroj: luciabrezianska.com

Absolútne sme nevedeli kde sme, kam ideme. Jednoducho sme to tam brázdili hore dole, aby sme mali čo najkrajšie výhľady, čo sme aj mali 🙂 A vy urobte to isté ! neoľutujete to. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si prenajať auto a nechodiť autobusmi. Parkovanie sme vždy nejaké vyfasovali a to úplne zadarmo aj v centre mesta 🙂

Playa de la Teresitas

Zdroj: luciabrezianska.com

Krásna pláž s ešte krajšou vyhliadkou 🙂  Ideálne miesto na kúpanie keďže sú tu slabé vlny. Dobre sa tu najete, oddýchnete, sú tu rôzne športy, aj lifeguardi, ktorí na vás dohliadnú 🙂 Takže ideálne ako pre partiu kamarátov, páry tak aj pre rodiny. Za lehátka sa platí, ale parkovanie je tu zdarma 🙂 Jedinou nevýhodou je častý vietor, ktorý vám bude viať piesok do tváre a do batohu 😀

Vyhliadka sa nachádza priamo nad plážou, kde sa po hlavnej ceste ľahko dostanete vaším autom. Najkrajšia je práve pri západe slnka, ako môžete vidieť aj na fotke 🙂 Dávajte si však pozor na zlodejov – tu kradnú najviac, takže žiadne veci si nenechávajte v aute. Ani ak odídete na 5 min. Stretli sme český par, ktorý sa šiel iba na chvíľu pozrieť na západ, stáli kúsok od svojho auta a za pár minú prišli o všetky svoje veci.

Masca: tak trochu ako z praveku

Zdroj: luciabrezianska.com

Toto patrí medzi miesta, kde som drkotala zubami ako o dušu 😀 Tu som prvý krát pochopila, že áno, na Tenerife dokáže byť sakra zima ! Sem si zbaľte teda teplé oblečenie a ak idete turistikovať tak aj pevnú obuv. Aby ste sa sem dostali, musíte autom zdolať strmé a doslova šialené serpentíny, kde keď sa stretnú autobusy, dokáže to byť zaujímavá podívaná a adrenalín v tele stúpa 😀 Nakoniec dorazíte k malej dedinke, kde v pohode zdarma zaparkujete 🙂 Je tam aj reštaurácia s krásnym výhľadom, ktorá stojí za to (jedlo sa však že vraj objednáva deň vopred). Ak sa chcete vyhnúť davom turistov, je dobré prísť skoro ráno alebo až na západ slnka 🙂 Najrýchlejšia a najlacnejšia možnosť je samozrejme prísť sám a autom 🙂

Druhá a zaujímavejšia možnosť je turistika cez túto úžinu. Najlepší je organizovaný výlet, ktorý vybavíte aj na hoteli alebo niekde v meste. Prídu po vás do hotela a vysadia vás v Masce. Sprievodca vás povedie po chodníku až dole k moru, kde vás bude čakať loď a prepraví vás do Los Gigantes, odkiaľ vás opäť odvezú vlastným transferom späť na ubytovanie. Dôvod prečo ísť radšej takto organizovane je, že chodník je zle značený a túra vie byť náročná. Trvá cca. 3-4 hod.

Táto trasa sa dá prejsť aj bez sprievodcu na vlastnú päsť ale bolo by to komplikovanejšie kvôli autu, po ktoré by ste sa museli vrátiť buď tou istou cestou naspäť alebo z Los Gigantes (kde lodný lístok stojí 10 €) nejakým spôsobom previesť späť do Mascy taxíkom za 25-30 €. Jednoduchšie by bolo ak idete ako partia a máte dve autá, tak jedno necháte v Masce a druhé v Los Gigantes, ktorým sa potom vrátite po prvé auto. Preto v tomto prípade je najlepšie prísť do Mascy autobusom, odtiaľ loďou do Los Gigantes, a opäť autobusom späť na ubytovanie – musíte si však pozrieť odchody autobusov a dobre to naplánovať 🙂 Najkrajšia je príroda po daždi, keďže je všetko krásne zelené a objavia sa aj nejaké tie potôčiky.

Playa de la Tejita

Zdroj: luciabrezianska.com

Pláž, ktorá si ma získala najviac 🙂 Nikde skoro ani nohy, príjemné počasie, primerané vlny a zlatý piesok. V pozadí je pekný sopečný kráter (fotka hore), ktorý stojí za to vidieť zblízka. Pláž je ideálna pre surfistov, windsurfistov ale aj nudistov 😀 Jedinou malou nevýhodou je, že sa nachádza neďaleko letiska, takže tadiaľ často prelietavajú lietadlá. Ja osobne som to ale nejak nevnímala, a môj priateľ, ktorý je veľký nadšenec do lietania, bol z toho naopak nadšený 😀 Najlepšie sa sem dopravíte autom, ktoré v pohodlí zaparkujete na veľkom parkovisku, ktoré je zdarma🙂

Zdroj: luciabrezianska.com

Playa de la Tejita sa nachádza blízko prírodnej rezervácie Montaña Roja na juhu ostrova. Napriek tomu, že je momentálne relatívne nepoznačená turizmom, aj tu sa pomaly budujú hotely, takže skôr či neskôr to tu bude zastavané tak ako to je aj v Los Christianos alebo Costa Adeje. Preto sa sem treba rýchlo poponáhľať kým nie je neskoro 🙂 Lehátka, ktoré sú dosť komfortné, sme mali prekvapivo zadarmo. Ale to mohla byť kľudne aj náhoda, takže túto informáciu neviem s istotou potvrdiť. Jedlo a pitie si sem doneste vlastné – reštaurácie tu nenájdete. Na druhej strane, lifeguardi tam boli, čo ma prekvapilo, keďže na pláži bolo dokopy tak 10 ľudí 🙂

Plavba loďou: pozorovanie delfínov a veľrýb

Zdroj: luciabrezianska.com

Toto bol naozaj krásny zážitok ! Vidieť tieto zvieratá voľne v prírode ako skáču a plávajú popod vás je na nezaplatenie 🙂 Ak si to ale chcete užiť čo najviac a aj čo najmenej ich rušiť,  nebookujte si tie obrovské hromadné lode, kde tak či z takej diaľky prd uvidíte. Na plážach, v mestách alebo na hoteli sa skúste popýtať na takúto malú loďku (fotka hore) kde je max 5-6 ľudí. Výlet stojí 30 – 55 € (podľa situácie) a máte v ňom: pozorovanie zvierat ale aj brehy ostrova so skúseným kapitánom, jedlo, pitie (+ vínko a pivo pri západe slnka), šnorchlovanie a ak budete milí tak si aj loďku pošoférujete 🙂

Ak vám môžem odporučiť kapitána, s ktorým sme boli aj my, napíšte cestovateľke a maliarke Julia Dimitru, ktorá na Tenerife prakticky skoro žije a má na neho kontakt 🙂 Celkovo ale ak chcete pomôcť s výletmi a vidieť čo najmenej turistickú stránku ostrova, Julia organizuje rôzne výlety za dobré ceny (hovorí česky). Ak by ste mali záujem, kontaktujte ju priamo na tejto stránke.

Podobná aktivita, ktorá si myslím, že stojí za to je 2hod výlet na vodných skútroch spojený so šnorchlovaním. Ten však vyjde drahšie, pre 2 os sa ceny pohybujú od 150  €. Vlny ale dokážu byť riadny masaker, takže po 2 hodinách som si už pripadala ako v nejakom hororovom filme, nevidela som ani kde je pevnina a chrbát som si taktiež necítila 😀 Takže výlet je hlavne pre vytrvalejšie osoby.

Rada na záver: určite skočte na jeden deň aj do zábavného parku Siam Park, ktorý patrí medzi najlepšie v Európe. Vstupné je okolo 30 €. Najvýhodnejšie je ak to kúpite vopred online – dostanete 5 % zľavu a nemusíte potom stáť dlho v rade na lístky.

Los Gigantes

Zdroj: luciabrezianska.com

Los Gigantes je oblasť, kde sa nachádzajú útesy, ktoré patria k tým najvyšším v Európe.  Je to perfektné miesto pre ľudí, ktorí vyhľadávajú kľud, pozorovanie veľrýb ale aj turistiku. Ak sa chcete vyhnúť rušnému Costa Adeje a Los Christianos, Los Gigantes je pre vás ako stvorené.

Po ceste k vyhliadke sme natrafili na túto krásnu schovanú pláž a naturálne bazény, kde bola len tiež malá hŕstka ľudí 🙂 Krása.

Anaga

Zdroj: luciabrezianska.com

Predstavte si hrebeň Malej Fatry. A teraz si predstavte, že na tom hrebeni brázdite autom. Tak vyzerá Anaga. Ďalšie šialené serpentíny a neuveriteľné výhľady. Anaga je národný park na severovýchode ostrova, ktorý je zároveň najzelenšou časťou ostrova Tenerife. Nájdete tú aj zaujímavé lesy, ktoré sú kompletné porastené machom (fotka hore). Na prechádzku po lese nepotrebujete žiadnu náročnú obuv, iba nejakú tu mikinu 🙂

 

Keď sme sa blížili k najvyššiemu bodu národného parku, narazili sme na nejakú miestnu reštauráciu s grillom. Jedlo stálo len 5 € a bolo to zatiaľ to najlepšie, čo sme mali 🙂 Názov ale neviem poradiť :/ ak na to však narazíte tiež, určite sa tam stavte. Ak prejdete celú Anagu a zídete dole serpentínami, objaví sa pred vami celá Playa de la Teresitas, takže zabijete dve muchy jednou ranou 🙂 Tak si zbaľte teda nie len dlhé nohavice a mikinu, ale aj plavky a uterák.

Icod de Los Vinos

Zdroj: luciabrezianska.com

Je malé malebné mestečko so zaujímavou architektúrou, ktoré sa nachádza na severe ostrova, blízko mesta Garachico. Dôvod, prečo je však tak navštevované je 1000 ročný strom Dragon, ktorý je na obrázku vyššie. Strom obklopuje nádherná záhrada, v ktorom sa nachádza aj jaskyňa s múmiami ! V meste sme mali chvíľku problém zdarma zaparkovať, ale nakoniec sa nám to podarilo. Stačí si chvíľku počkať a miesto si nájdete vždy 🙂

Čo potrebujem ešte vedieť ?

Tenerife je podľa mňa veľmi bezpečný ostrov s ľuďmi plnej energie a optimizmu. Jediné na čo si naozaj ale naozaj treba dávať pozor sú zlodeji, ktorí sú na každom rohu. Nikdy si nenechávajte svoje veci bez dozoru, lebo o ne prídete.

Čas je posunutý o jednu hodinu späť 🙂

Na Tenerife by mal stačiť občiansky preukaz, keďže je časťou Španielska, ktoré patrí do Európskej Únie. Ale na letisku všade odo mňa pýtali aj pas (neviem prečo), tak si ho radšej so sebou vezmite.

Zdroj: luciabrezianska.com

Na ostrove sa platí samozrejme eurom. Nemali sme problémy ani s platením s kreditnou kartou, ale občas sú obchody, kde vám nedovolia zaplatiť nákup kreditnou kartou pokiaľ je lacnejší než 15 €, čo bol pre mňa šok, keďže aj jednoeurovú kravinu platím kartou 😀

Dohovoríte sa španielsky, anglicky, nemecky, rusky ale občas aj slovensky 😀 keďže mnoho Slovákov a Čechov tu ostáva žiť 🙂 Ak vám ale jazyk robí problém a chceli by ste ísť na vlastnú päsť, kontaktujte Julku, ktorá organizuje rôzne výlety po ostrove za dobré ceny a snaží sa ľuďom ukázať čo najmenej turistickú stránku ostrova.  Kontaktujte ju priamo na tejto stránke 🙂

Na niektorých miestach nie je vhodná pitná voda z kohútika, preto vždy pite radšej balenú 🙂

Očkovanie ani repelenty proti komárom nie sú potrebné 🙂

Skoro na celom ostrove sa používajú typické eurozásuvky, ale v odľahlejších oblastiach môžete natrafiť na zásuvky len s napätím od 110 V do 150 V a budete potrebovať adaptér. Zistite si ako to je na vašom ubytovaní vopred, nech potom nie ste prekvapení.

Pikoška na záver: vedeli ste, že domáci považujú sopku Teide ako skúšku partnerského vzťahu ? Ak ste si súdení, tak ju prežijete, ak nie, tak nie 😀 Zdalo sa mi to ako niečo úplne absurdné, no hneď prvý deň sme sa s priateľom tak zúrivo pohádali kvôli tomu či budú alebo nebudú balkónové dvere v noci otvorené , že sme tomu uverili. A potom každý pár, ktorého sme sa pýtali, súhlasili, že na tom niečo bude!

Koľko ma vyjde takáto dovolenka?

Tenerife patrí medzi tie drahšie destinácie, ak sa bavíme o lowcostovom cestovaní, ale nie sú to žiadne horibilné sumy, ak viete ako na to. Základ je zohnať čo najlacnejšie (ale nie na úkor komfortu, predsa len človek si chce oddýchnuť):

 • letenky (ideálne do 120 €)
 • ubytovanie (do 25 € na noc/os)
 • auto (do 200€ /auto)
 • strava  (do 80 €/ os)

 

Letenky

Prvý krát v živote som mala ohľadom leteniek veľkú výhodu. Priateľ je pilot a v rámci jeho spoločnosti nám na poslednú chvíľu schválili  stand by letenky za 30 € (tam aj spať).  Ale tiež to nebola bohvieaká sranda – nevedeli sme či sa dostaneme na Tenerife a potom či sa z Tenerife vrátime, keďže sme boli bagáž navyše. Nakoniec to dopadlo tak, že kvôli Michalovi Davidovi, ktorý potreboval pre seba 6 sedadiel, som skončila vzadu na jumpseate s letuškami a moja batožina na záchode 😀

 • Budem ale rátať s prípadom, že si človek kúpi letenku reálne za cca. 108 €.

Ubytovanie

 • Keďže to bolo last minute, mali sme na moje pomery drahé ubytovanie v Costa Adeje. 7 noci nás vyšlo 170 €/os.

Preprava

 • Auto aj s poistením nás vyšlo 200 € a benzín 40 €, čo je na osobu = 120 €/8 dní.

Strava

 • Stravu sme si poväčšine varili a občas sa najedli v reštaurácii, vďaka čomu sme minuli za 8 dní cca. 40 €/os.

Výlety a zábava

 • Výlet na lodi, pozorovanie delfínov……30€/os
 • Vstup do Siam Parku……………………….30 €/os.
 • 2hod výlet na skútri…………………………75 €/os.
 • ak by sme šli aj lanovkou hore na sopku, ktorú sme nestihli….27  €

SPOLU, TENERIFE = 600 € na 8 dní

*nás to reálne vyšlo 495 € (kvôli letenke a lanovke)*

*bol to však last minute výlet, takže človek, čo to plánuje vopred, dokáže znížiť túto sumu vďaka lacnejšiemu ubytovaniu, letenke alebo prepravovaním autobusom namiesto auta*

♥  Lucka  ♥

Sleduj ma aj na facebooku: Lucia Brezianska

alebo na instagrame: Lucia Brezianska